čtvrtek 17. listopadu 2011

Víkend v Římě

Jsem tu s malou reportáží z našeho víkendového pobytu v Římě. Odletěli jsme všichni, tak trochu tajně, na víkend do Říma, kam odjela manželova maminka slavit narozeniny už ve středu. Celá naše rodinka jela na "přepadovku" v den jejích narozenin. A překvapení to bylo parádní!


moji chlapi na Castle Sant´Angelo 

Do Říma jsem se moc těšila a nejvíc asi na Andělský hrad z kterého vám přináším malou reportáž.


Andělský hrad (Castel Sant´Angelo) byl dříve Hadriánovým mauzoleem, je to velká kruhová stavba v Římě. Vybudována byla na pravém břehu řeky Tibery mezi lety 135-139, v průběhu věků byla několikrát pobořena, opravena a přebudována. Původně ji nechal vybudovat římský císař Hadrián jako rodinné mauzoleum, později sloužila jako papežská pevnost, spojená tunelem ve hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení. V současné době v ní sídlí muzeum věnované historii budovy a města Říma.


Dominantou celé stavby je bronzová socha archanděla Michaela z roku 1752 připomínající zjevení papeže Řehoře, kdy mu archanděl oznamoval konec morové epidemie.


Toto je původní anděl, který je nyní umístěn uvnitř Andělského hradu.


Od pevnosti vede Andělský most (Ponte Sant´Angelo) zdobený sochami 10 andělů z bílého mramoru podle Berniniho návrhu. Každý z nich nese jeden nástroj Kristova umučení.


 
 

Tak to je konec mojí krátké reportáže, doufám, že se do Říma ještě někdy vrátím, protože času bylo málo a rozhodně jsou tu místa, která bych ještě chtěla vidět.
Počasí bylo báječné, svítilo sluníčko a my chodili jen v tričku, o to horší je to teď tady, zvyknout si na tu ta mlhu a zimu.

Mějte krásný volný den nebo prodloužený víkend

Věrka

3 komentáře:

 1. Všechno se vydařilo, to je super! Mám velkou radost! Já fotky ze dne Vatikán, Andělský hrad ještě nevložila...
  Odpočívejte a zažívejte!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Helenko, díky už se moc těším na tvůj další příspěvek. Bylo toho fakt hodně a času málo, Luky si hodil penízek do fontány di Trevi, tak doufám že až se bude do Říma vracet, vezme mě s sebou :-)
  A ještě jednou díky za užitečné rady na cestu.

  OdpovědětVymazat
 3. Věrko, tak to jste měli teda úžasný víkend. Tiše závidím :)

  OdpovědětVymazat